03.04.2024

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС

Інформація про конкурси на заміщення посад в Інституті

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ВІДДІЛ СТРАТИФІКОВАНИХ ТЕЧІЙ

     З ІСТОРІЇ ВІДДІЛУ

     Відділ організований в 1981 році на базі відділу гідродинаміки двофазних потоків, керованого до 1972 року лауреатом державної премії СРСР, доктором технічних наук, професором М.О.Сіліним, а з 1972 по 1981 рік - кандидатом технічних наук В. М. Карасиком. З 1981 по 2016 рік його очолював доктор технічних наук, професор Степан Іванович Кріль. У цей період у складі відділу працювали 11 співробітників, у тому числі один доктор наук і два кандидати наук.

        У 2017 р. відділ стратифікованих течій було приєднано до наукового відділу гідродинаміки гідротехнічних споруд.

     Головний напрям наукової діяльності

     Науково-дослідні роботи відділу проводяться у напрямі гідро- і аеродинаміки двофазних середовищ стосовно проблем трубопровідного гідро- і пневмотранспорту твердих дисперсних матеріалів. Актуальність і подальші перспективи цього наукового напряму обумовлені широким застосуванням цих видів транспорту в багатьох областях народного господарства, особливо в гірничодобувній, металургійній і вугільній промисловості, а також в теплоенергетиці, на підприємствах хімічної промисловості та інше. Фундаментальні і прикладні дослідження у відділі спрямовані на вивчення закономірностей перенесення твердих частинок турбулентними потоками рідини і газу і створення теоретичних основ гідро-аеродинамічного розрахунку трубопроводів.

     Основні наукові результати. Основний фундаментальний результат – створення теоретичних основ статистичної механіки двофазних турбулентних середовищ. Макроскопічний рух цих середовищ і складових їх фаз описуються рівняннями гідро- й термодинаміки, усередненими за ймовірністю й такими, що враховують ефекти різного роду міжфазних взаємодій.

     Важливим результатом досліджень у відділі стали нормативні документи щодо гідравлічного розрахунку трубопроводів для промислових гідротранспортних систем на гірничо-збагачувальних комбінатах чорної і кольорової металургії.